Úspechy študentov FZV

Na FZV (predtým IFBLR) študuje viacero študentov, ktorí dosiahli významné úspechy na domácej aj medzinárodnej úrovni.

r.2022

V dňoch 26. - 27. 2. sa v Bratislave uskutočnili halové Majstrovstvá SR mužov a žien, kde študentka Michaela Comová v skoku do diaľky skončila na 3.mieste. V behu na 200m získala striebornú medailu.

r.2021

1. Plaketou – cenou Jána Sambucusa bola v septembri 2021 ocenená Bc. Zuzana Rehák-Štefečeková, olympijská víťazka v streľbe, disciplíne trap, na XXXII. Letných OH v Tokiu. Je absolventkou študijného programu Fyzioterapia na IFBLR (FZV). Absolventka IFBLR/FZV 2020. 

 2. Za športové aktivity i so ziskom titulu majsterky sveta v kategórii Master Womenś Bikini- Fitness, vek 35-39, nad 164 cm, bola ocenená Bc. Júlia Karová.     

Naši absolventi našli uplatnenie i pri reprezentačných mužstvách SR, kde sa starajú o vrcholových športovcov. Svojou prácou reprezentujú a šíria dobré meno našej fakulty.

3.  Mgr. Marko Štrbo 
Slovenská reprezentácia v hádzanej:  ME junioriek (do 19 rokov) - Slovinsko - Celje - júl 2021. 

4.  Mgr. Kristián Michalec

Slovenská reprezentácia v hádzanej:
Kvalifikácia MS ženy - Luxembursko - Luxemburg - marec 2021 a Srbsko - Belehrad - apríl 2021.
MS sveta ženy - Španielsko - Valencia - december 2021. 

Slovenská reprezentácia v karate:
MS mužov a žien - Spojené Arabské Emiráty - Dubaj - november 2021. 
Kvalifikácia OH mužov a žien - Francúzsko - Paríž - jún 2021. 
ME kadetov a juniorov - Fínsko - Tampere - august 2021.Títo dvaja vynikajúci minuloroční absolventi sa podieľajú aj na vzdelávaní našich terajších študentov -praktická výuka v zariadení Rehasport BA.

5.  Mgr. Jaroslav Kubrický (minuloročný absolvent): 

      Slovenská futbalová reprezentácia U 18

      ●    Ježkov memoriál v Česku-september 2021

      ●    Dvojzápas s Ukrajinou v Dunajskej Strede-október 2021

      ●    Dvojzápas so Slovinskom-Slovinsko-november 2021

      ●    kontrolný zraz v Dunajskej Strede-február 2022 

      ●    Plánované: kvalifikácia na ME U18-Portugalsko-marec 2022

 6.   Bc. Oliver Miklovič (študent 2. roč. Mgr. štúdia):

       ●    Slovenská reprezentácia vo futsale:      

        ●   Fyzioterapeut pre dorastenecké futbalové kategórie Spartak Trnava

7.    Bc. Jakub Bogár

Absolvent Bc. štúdia, študent 2. ročníka Mgr. štúdia, reprezentant SR v pozemnom hokeji. Jeho reprezentačná kariéra a dosiahnuté športové úspechy sú obdivuhodné.

-brankárska jednotka mužského národného tímu
-bývalá jednotka juniorskej reprezentácie do 16,18 a do 21 rokov
-Bronzová medaila z EuroHockey Junior Championship lll 2014, Hradec Králové (CZE) (M) 
-Under 21 Mens Outdoor - ME do 21 rokov
-Bronzová medaila z EuroHockey Indoor Junior Championship II (M) 2015 
-Under 21 Mens Indoor - ME do 21 rokov 
-Bronzová medaila z 2017 EuroHockey Indoor Junior Championship II (M) 
-Under 21 Mens Indoor - ME do 21 rokov
-Vicemajster Európy z 2017 EuroHockey Indoor Junior Championship II (M) 
-Under 21 Mens Indoor
-Vicemajster Európy z 2017 EuroHockey Indoor Junior Championship II (M) 
-Under 21 Mens Indoor
-Historický postup po 21 rokoch medzi najlepšiu 8 Európy a zároveň ohodnotený ako najlepší brankár turnaja

Ocenenia 
-2018 Eurohockey club challenge II. Men, Slovenia - best goalkeeper 
-2019 Eurohockey indoor Junior Championship II. Men, Parades Portugal - best goalkeeper 
-2019 Memorial tournament “Ivo Zlatar”, Croatia - best goalkeeper 
-2021 Eurohockey  championship III. Men Lousada Portugal - best goalkeeper 

Kluby, za ktoré hrával, resp. hrá: 
-KPH Rača - Bratislava 
-AHTC Navax – Viedeň, Rakúsko
-Club zur Vahr Bremen - Nemecko

Štarty za reprezentáciu SR
-Do 21 rokov - 15
-Muži - 33
-Spolu 48 oficiálnych štartov za slovenskú reprezentáciu. 

8.  Mgr. Rebeka Martinkovičová

absolventka IFBLR/FZV - 2020
Jej športová kariéra a úspechy sú obdivuhodné, skutočne svetové. Opakovane majsterka Európy a sveta v športovej disciplíne – pretláčanie rukou (armwrestling).

7x juniorská majsterka sveta
6x juniorská majsterka Európy
Zimná univerziáda - 1.miesto
SENIORSKÁ KARIÉRA
                                                                                                                                                                                               Majstrovstvá Európy:
2017 - Katowice, Poľsko - seniorská vicemajsterka Európy na ľavú ruku a bronzová medaila na pravú ruku
2018 - Sofia, Bulharsko - seniorská bronzová medaila na pravú ruku
2019 - Loutraki, Grécko - seniorský titul vicemajsterky Európy na ľavú aj pravú ruku
2021 - Vilnius, Litva - prvý seniorský titul majsterky Európy na ľavú aj pravú ruku

 Majstrovstvá sveta:
2017 - Budapešť, Maďarsko - seniorský titul vicemajsterky sveta na pravú ruku
2018 - Antalya, Turecko - seniorský titul vicemajsterky sveta na pravú ruku
2019 - Constanta,Rumunsko - seniorská bronzová medaila na ľavú aj pravú ruku
2021 - Bukurešť, Rumunsko - prvý seniorský titul majsterky sveta na pravú ruku

 9. Mgr. Petra Dubajová

Absolventka IFBLR/ FZV UCM, odbor Fyzioterapia. 
Od roku 2020 členka Pracovnej skupiny pre legislatívu Európskeho regiónu Svetovej fyzioterapie so sídlom v Unit 17, Empire Square, Londýn, Spojené kráľovstvo Veľkej Británie, kde reprezentuje Slovenskú komoru fyzioterapeutov, Fakultu zdravotníckych vied UCM a fyzioterapeutov Slovenskej republiky. V pracovnej skupine pracuje na projektoch pre vzťahy Európskeho regiónu s mimovládnymi organizáciami patriacimi k Európskej únii, ako sú pacientské organizácie a odborné skupiny. Zároveň sa venuje pomoci členským organizáciám Svetovej fyzioterapie v otázkach legislatívy, profesijnej autonómie a mobility zdravotníckych pracovníkov v členských štátoch Európskej únie.
V roku 2020 sa zároveň zriadili takzvané medziskupinové pracovné skupiny, ktoré združujú členov skupiny pre legislatívu, vzdelávanie a profesijnú prax. Na základe programu Európskej únie sa zriadili dve skupiny a to Pracovná skupina pre muskuloskeletálne ochorenia a Pracovná skupina pre onkologické ochorenia. Mgr. Petra Dubajová patrí do  Pracovnej skupiny pre muskuloskeletálne ochorenia, ktorej úlohou je príprava materiálov pre Európsku úniu pri plnení programu, ktorého cieľom je znížiť výskyt a zvýšiť povedomie o muskuloskeletálnych ochoreniach v spolupráci s odbornými organizáciami a pacientskymi organizáciami.

10. Študentka Michaela Comová je atlétkou AK AŠK Slávia Trnava, a v dňoch 18-19.09.2021 sa v Trnave konali Majstrovstvá SR do 23 rokov, kde sa v skoku do diaľky umiestnila na 3.mieste.  r.2020

V dňoch 5.-8. 10.2020 sa v Žiline uskutočnila Letná univerziáda SR. Toto športové podujatie reprezentovala aj naša Fakulta zdravotníckych vied, ktorú zastupovali študenti 3. ročníka fyzioterapie.     

V športovej disciplíne cyklistika získal študent Ondrej Machovič 15. miesto. V plážovom volejbale sa umiestnili študenti Ondrej Machovič, Jerguš Kyseľ Tomáš Pavlisko na 5. mieste. Niekoľko miest obsadili študenti Ondrej Machovič, Kristína Zubáková a Katarína Jedličková aj v disciplíne plávanie.  

r.2019

Absolventka FZV, Bc. Lenka Jurišičová pôsobila v mládežníckych kategóriách FC Spartak Trnava ako fyzioterapeutka. V súčasnosti túto funkciu zastáva v mužskej kategórii - pri "A-čku" Spartaka Trnava.  

Ďalším úspešným študentom, ktorý vykonáva funkciu fyzioterapeuta v najvyššej slovenskej futbalovej lige je Bc. Andrej Matonok. Študent 1. ročníka magisterského štúdia fyzioterapie  pôsobí v prvoligovom klube FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.  

r. 2018

V priestoroch Inštitútu fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Piešťanoch sa 18. apríla 2018 uskutočnila súťaž v študentskej vedecko-odbornej činnosti. Svoje práce prezentovali  študentky študijného programu Fyzioterapia Martina Krchňavá, Zuzana Oravcová a Klaudia Otrubová.  

r. 2017

V priestoroch Inštitútu fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Piešťanoch sa 25. apríla 2017 uskutočnila súťaž v študentskej vedecko-odbornej činnosti. Svoje práce prezentovali  poslucháči študijných programov Fyzioterapia a Rádiologická technika. Súťaže sa zúčastnili títo študenti: Oravcová Zuzana, Kočická Terézia, Bugáň Tomáš, Vasylieva Olena, Nováková Lenka, Megová Eunika, Juríková Gréta, Krchňavá MartinaBieliková Kristína. Študentov pri písaní prác usmerňovali pedagógovia IFBLR Piešťany.

r. 2016

Majsterkou sveta vo vekovej kategórii juniorov do 21 rokov v pretláčaní rukou s dvomi zlatými medailami sa stala slovenská reprezentantka Rebeka Martinkovičová, ktorá je študentkou tretieho ročníka dennej formy v študijnom programe fyzioterapia. Titul majsterky sveta v pretláčaní rukou obhájila Rebeka 30.9.2015 v malajzijskom Kuala Lumpur vo váhovej kategórii do 70 kg. V disciplíne pretláčania pravou rukou nenašla premožiteľku a vybojovala už svoj štvrtý titul majsterky sveta vo svojej vekovej kategórii.

Dňa 27. 4. 2016 sa v Aule UCM v Trnave konal slávnostný večer Gaudeamus - študentská osobnosť roka. „Zámerom tejto ceny je nájsť a poukázať na aktívnych študentov, ktorí svojou činnosťou prispeli k rozvoju študentského, vedeckého či kultúrneho života na UCM v Trnave. Študenti mohli byť nominovaní celkom v piatich kategóriách: vedecká činnosť, reprezentácia univerzity v rámci športu, v rámci kultúry, prínos pre univerzitu a práca v študentských spolkoch. Za šport bola nominovaná a ocenená Rebeka Martinkovičová.

r. 2015

V priestoroch IFBLR v Piešťanoch sa konal druhý ročník študentskej konferencie ŠVOČ. Svoje práce prezentovali poslucháči študijných programov Fyzioterapia a Rádiologická technika Tomáš Bugáň, Emília Čekovská, Alexandra Gaňová, Martin Chudý, Daniela Jančová, Veronika Ondrášová, Marián Mihálik. Študentov pri písaní prác usmerňovali prof. PhDr. J. Hrčka, DrSc., doc. MUDr. M. Luliak, PhD., MUDr. O. Boldišová, MUDr. Š. Madarász, PhD.

Traja študenti IFBLR sa zúčastnili na Medzinárodnej študentskej vedeckej konferencii na Fakulte sociálno- ekonomických vzťahov Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne v sekcii zdravotníctvo (subsekcia fyzioterapia). Študentky Daniela Jančová a Veronika Ondrášková sa umiestnili na 1. mieste s prácou „Neuroplasticita - asistovaná robotizovaná rehabilitácia“ a Emília Čekovská na 2. mieste s prácou „Dysfágia ako život ohrozujúca komplikácia“. Všetky tri sú študentkami študijného programu fyzioterapia v dennej forme a ich školiteľom bol MUDr. Štefan Madarász, PhD.

Na konferencii IFBLR reprezentoval študent programu rádiologická technika Martin Chudý s prácou Osteoporóza - skríning rizikových pacientov pomocou WHO modelu FRAX, ktorého školiteľom bol doc. MUDr. Milan Luliak, CSc

r. 2014

Milan Lackovič - za vynikajúce výsledky v oblasti štúdia, vedy, výskumu, vývoja, umenia a športu: študent sa zúčastnil pretekov na majstrovstvách Európy v Kodani v halovom veslovaní v januári 2014, kde ako slovenský nevidiaci pretekár sa stal majstrom Európy v halovom veslovaní a urobil tak prvý krok k nominácii na najbližšiu letnú paralympiádu v Riu 2016. Vyhral preteky na 1 000 m v čase 3:02,00. Na majstrovstvách sveta 2014 v americkom Bostone v pretekoch na 1 000 m získal titul svetového šampióna a získal tak zlatú medailu. Vo februári 2014 opäť získal zlatú medailu na 33. Majstrovstvách sveta v halovom veslovaní v Bostone dňa 16.2.2014. Za jeho úspech, prínos a šírenie dobrého mena univerzity mu rektor udelil striebornú medailu UCM dňa 11. marca 2014.  

Katarína Podhájecká, Gabriela Čavojská, Marek Súkeník, Alexandr Ristecki, Andrej Benikovský, Tibor Detony, Katarína Juračková, Eva Csonková, Zuzana Neshybová, Michal Pazderka, Ondrej Kubán, Ivan Sokol, Matej Petrek, Ján VeveraTomáš Pillár, Michal Juran , Adam Lingeš, Romana Nagyová, Dušan Mikulka, Filip Gavač, Romana Nagyová, Matej Petrek, Miriam Prítrská, Michal Dudáš, Andrej Benikovský, Ján Vevera, Michal Pazderka, Matej Holek, Veronika Vyhnátová, Gabriela Čavojská, Tomáš Lemberka, Jakub Kollár, Milan Lackovič - za vynikajúce výsledky v oblasti štúdia, vedy, výskumu , vývoja, umenia a športu.

Vo februári 2014 sa konal IX. ročník verejnej halovej regaty na veslárskych trenažéroch. O pohár Sĺňavy, kde sa zúčastnilo aj družstvo z IFBLR muži a ženy, v kategórii ženy získali prvé, druhé a tretie miesto a kategórii muži získali prvé, druhé, tretie a štvrté miesto.
Daniela Jančová: 1. miesto v rámci ŠVOČ, Veronika Ondrášková: 1. miesto v rámci ŠVOČ, Róbert Bartek: 2. miesto v rámci ŠVOČ, Alexandra Gaňová: 2. miesto v rámci ŠVOČ, Sabina Slavskovská: 3. miesto v rámci ŠVOČ, Emília Čekovská: 3. miesto v rámci ŠVOČ.

V súlade so štatútom ŠVOČ a ďalšími vnútornými predpismi IFBLR sa uskutočnila 24. apríla 2014 konferencia ŠVOČ v budove IFBLR UCM Piešťany. Na konferenciu mali prístup všetci študenti a pedagógovia IFBLR ako aj záujemcovia z verejnosti. Úspešní riešitelia ŠVOČ mali navrhnuté motivačné štipendiá. Okrem ocenení za najlepšie záverečné práce študenti IFBLR boli opäť vyzvaní ich najlepšie práce publikovať v časopisoch PHYSIOTERAPIA SLOVACA alebo SLOVAK JOURNAL of HEALTH SCIENCES, ktoré vydáva UCM IFBLR. V súlade so Štipendijným poriadkom UCM sú študenti IFBLR každoročne oceňovaní formou mimoriadneho štipendia za výnimočne vypracovanú záverečnú prácu a dosiahnuté výborné výsledky počas štúdia. Motivačné štipendium za mimoriadne výsledky počas celého bakalárskeho štúdia spojené s čestným uznaním rektora získala Katarína Podhájecká.

Motivačné štipendium za vynikajúce výsledky počas celého bakalárskeho štúdia získali Martina Kazíková, Lenka Uhorščáková, Miroslava Dubcová, Eva Boschetti, Miroslava Dedíková, Katarína Podhájecká, Magdaléna Borsíková, Andrea Soltészová, Alexandar Risteski, Alexandra Piňáková.

Motivačné štipendium za mimoriadne kvalitnú bakalársku prácu získali Alexandra Bališová, Radka Húšťavová, Alexandra Piňáková, Barbora Mlynková, Mária Remišová.

r.  2013

V júni 2013 sa študenti IFBLR ( Michal Pazderka, Ján Vevera, Andrej Benikovský, Michal Dudáš, Filip Gavač, Romana Nagyová, Matej Petrek, Miriam Prítrská, Juraj Slovák, Michal Dudáš, Tomáš Lemberka, Matej Holek, Veronika Vyhnátová, Gabriela Čávojská) zúčastnili IV. ročníka Dragon Cup Piešťany v školských posádkach kde obsadili krásne 2. miesto.

Študenti IFBLR (Dušan Mikulka, Romana Nagyová, Matej Petrek, Ivan Sokol, Adam Lingeš, Ondrej Kubán, Michal Juran, Michal Pazderka, Ján Vevera, Tibor Detony, Andrej Benikovský, Alexandar Risteski) sa zúčastnili v decembri 2013 5. ročníka Univerzitného futbalového turnaja UCM kde skončili na 7. mieste zo 16 družstiev.

 r.  2012

Motivačné štipendiá získali študenti inštitútu za reprezentáciu IFBLR počas golfového šampionátu FMK v spolupráci s IFBLR v júni 2012. (Mgr. Peter Hasa a Martin Sliviak), za reprezentáciu IFBLR v celoslovenskom kole ŠVOČ dňa 20. júna 2012 ( 2.miesto) Bc. Rastislav Littva a za reprezentáciu IFBLR v oblasti športu Mgr. Zuzana Štefečeková, ktorá získala striebornú medailu na Olympiáde v Londýne.